Akıllı Kart Üretim ve Teknolojileri

Nitelikli Kartlar

Nitelikli Kartlar


AUSTRIACARD, ödeme sistemleri dünyasında yer alan tüm çipli ve manyetik bantlı ATM (Debit) kartlarının yanısıra, özel nitelikteki kartlar ile fark yaratıyor.


  • Metal Kart
  • Ekolojik Kartlar
  • Biyometrik Kart
  • E-İmza
  • Takograf

Detaylı Bilgi »

Kamu Projeleri

Kamu Projeleri


AUSTRIACARD, yüksek güvenlikli kimlik kartları alanında olağanüstü tecrübeye sahip olup şirketimiz, ürün ve hizmetlerinin kalitesini ve güvenliğini kanıtlayan, sayısız prestijli devlet projesini başarıyla gerçekleştirmiştir.

Kimlik kartı ve devlet kartları karmaşık ürünlerdir. Gelişmiş bir kart sistemi, donanım ve yazılım öğelerinin yanısıra, işletim sistemi ve ilgili uygulamaların senkronizasyonunu da gerektirirler. Güvenlik düzeyine bağlı ve ek olarak PKI (açık anahtar altyapısı), sertifika yönetimi ve otomatik parmak izi tanımlama sistemleri (AFIS), özelleştirilmiş bir kart yönetim sistemi (CMS) ile birlikte yönetilirler.


Güvenlik Özellikleri:

Hükümet kartlarını hileli kullanıma karşı korumak için AUSTRIACARD çeşitli optik ve elektronik güvenlik özelliklerini kullanmaktadır. Bu tür özellikleri birleştirerek güvenlik seviyeleri önemli ölçüde artırılabilir. AUSTRIACARD'ın akıllı kimlik kartlarına yerleştirilen yongalar en yüksek güvenlik standartlarına göre sertifikalandırılmıştır.

Toplu Taşıma

Toplu Taşıma


AUSTRIACARD, Türkiye’de ve dünyadaki çeşitli ülkelerde toplu taşıma sistemlerinin uygulanmasında kapsamlı uzmanlığa ve tecrübeye sahiptir. Sağladığımız hizmet, bilet verme işleminin, taşıma hizmeti sağlayıcısının kart yönetim sistemine (CMS) entegrasyonunun yanı sıra, biletleme altyapısının donanım ve yazılımı arasındaki birlikte çalışabilirliğini de içermektedir. AUSTRIACARD'ın uzmanları, müşterilerine Mifare, Cipurse, Calypso, vb. farklı teknolojileri kapsayan özel çözümler sunar.AUSTRIACARD Türkiye, 1996 yılından beri Visa, Mastercard, Amex gibi kuruluşların sertifikasyonlarına sahip, 25 milyonun üzerinde müşteri bilgisini yüksek güvenlikli ortamlarda işlemektedir. ACE, AUSTRIACARD'ın EMV akıllı kart ürün grubunun adıdır. EMV, akıllı kartlar ve ödeme terminalleri için teknik bir standart olup verileri manyetik şeritlerden ziyade entegre devrelerde (çip/yonga) depolanır.


AUSTRIACARD’a özel EMV Çözümü - ACOS İşletim Sistemi

İşletim sistemi her akıllı kartın kalbidir. AUSTRIACARD'ın kendi ürünü olan işletim sistemi ACOS, temaslı, temassız ve çift arayüz çözümleri ile donatılmıştır. İşletim sistemimiz kapalı bir sistem oluşturur ve bu nedenle ek güvenlik imkanları sunar. EMV standartları ile kartla, temassız teknolojilerle, mobil cihazlarla ya da uzaktan ödeme çözümleri ile yapılan ödemeler artık daha güvenli, hızlı ve akıllı hale gelmektedir.


AUSTRIACARD İşletim Sistemi;

Her çeşit ihtiyaca yanıt verebilir,
Visa ve Master Card’a özel tüm ürünleri kapsamına alır,
Esnek ve güvenilirdir,
Kullanım ve geliştirmesi kolay ve hızlıdır.