Nitelikli Kartlar

Metal Kart


Metal Kart

Ödeme Sistemleri ve Elektronik Para Kuruluşları müşterilerine benzersiz ve kaliteli bir deneyim sunmak amacı ile plastik olmayan tamamen metal özellikli kartları, lüks ve çığır açan bir statü sembolü olarak yüksek segment müşterilerine sunarak fark yaratmak istemektedir.

Bu kartların üretim ve teknolojisi konusunda endüstri lideri olan bir firma ile anlaşma sağlayan şirketimiz, Türkiye pazarı da dahil olmak üzere hem temaslı hem dual interface metal kartların tedariği ve lazer gravür kişiselleştirme işlemlerini gerçekleştirmeye yönelik hazırlıklarını hızlandırmış ve birkaç önemli müşteri ile test aşamasına geçmiştir.

Metal özellikli kartların kişiselleştirme işlemlerinin sadece lazer teknolojisi kullanılarak yapıldığı, kartların ön yüz ve arka yüzü tamamen metal olanları sadece temaslı (contact) olarak üretilebilirken, çift yüzlü (dual interface) kartlar, arka yüzdeki metal ağırlığı azaltılarak polimer malzeme ile üretilebilmektedir. Kartların ön yüzünde farklı tasarım ve renk seçeneklerinin kullanılması da mümkündür.

 • Embedded Metal [12 gr]
 • Metal Veneer [16 gr]
 • Metal Hybrid [16 gr]
 • Echo Mirror [20 gr]
 • Lux Glass [7-8 gr]
 • Full Metal [21 gr]


Ekolojik Kartlar


Biyometrik Kart

AUSTRIACARD olarak sürdürülebilir bir yaşamı doğa dostu, ekolojik ürünlerimiz ile destekliyoruz.

Kart üretiminde kullanılan PVC, kirlilik için itici bir güç olmasa da AUSTRIACARD olarak çevreye duyarlı bir üreticiyiz ve bu çerçevede üretim süreçlerimizi çevre bilinci ile dizayn ediyoruz.

AUSTRIACARD olarak amacımız sadece alternatif kart malzemesi sunmak değil, aynı zamanda düşünme biçimimizi çevresel olarak bütüncül bir yaklaşıma doğru değiştirmektir. Bu yaklaşımla müşterilerimizi, kart taşıyıcıları veya zarflar gibi sarf malzemeleri için de alternatif ham maddeleri değerlendirmeye davet ediyoruz.


Kart üretimlerimizde iki tip çevre dostu ürünümüz bulunmakta:

%100 Reycled PVC, geri dönüştürülmüş malzemeler ile üretilen kartlar.

Geri dönüştürülmüş malzemeler sıfırdan üretmekten daha düşük bir CO2 ayak izi oluşturmaktadır. 1 plastik kartın CO2 tüketimi için net mutlak bir rakam bulunmamakla birlikte yaklaşık 5 gram ağırlığa sahip 1 plastik PVC kartının CO2 ayak izinin kart başına 20-30 g CO2 iken geri dönüştürülmüş malzeme ile üretimde yaklaşık 12-23 g CO2/karta düştüğü gözlemlenmektedir. Geri dönüştürülmüş PVC malzemeleri için PVC üretim atığını kullanan PVC tedarikçileriyle işbirliği yapılarak toplanan PVC malzemelerinin, gerçek geri dönüşüm sürecinden önce incelenmesi, sınıflandırılması ve ardından mekanik olarak işleme alınmasını sağlamaktadır.

Biodegradable PVC, bozulma ve çözünmeyi arttırıcı özel maddeler içeren, doğada daha kolay çözünebilen PVC ile üretilen kartlar.


Taşlı Kartlar


Taşlı Kartlar

Kartların görünümünü ve hissini iyileştirmek ve onları "cüzdanın favori kartı" durumuna getirmek için yaratıcı teknolojiler sunan AUSTRIACARD, birinci sınıf lüks kristal taşları karta elle yerleştirilerek yenilikçi tasarım tekniği ile ödeme sektöründeki müşterilere marka imajını güçlendirmek ve plastik ürünlerini farklılaştırmak için fırsat sağlarAroma Kartlar


Aroma Kartlar

Kartların görünümünü ve hissini iyileştirmek ve onları "cüzdanın favori kartı" durumuna getirmek için çeşitli plastik teknolojileri sunan AUSTRIACARD, bir çizik ve koku tabakası ile nane, limon, çilek gibi kokuları dikkat çekmeden yayan kokulu kartlar farklılaşmanıza fırsatlar sağlar.

 • Hindistan cevizi
 • Zencefil
 • Portakal
 • Nane
 • Gül
 • Çilek
 • Limon