Giyilebilir Teknolojiler ve Biyometrik Çözümler

Biyometrik Kart


Biyometrik Kart

Biyometrik şifreli kartlar, daha hızlı ve güvenilir ödeme çözümlerinin gelişimi için geleneksel şifre yöntemine iyi bir alternatif yaratmaktadır. Alışveriş esnasında kart sahibinin parmak izini bir saniyeden daha kısa süre içinde kontrol eden bu kart çözümü, sakladığı biyometrik veri ile bir karşılaştırma yapıyor. Bu şekilde alışverişte PIN koduna gerek kalmadan, sadece kartın üzerindeki parmak izi okuyucusuna dokunarak kimlik doğrulama gerçekleştirebiliyor.

Şifre yerine bu işlemde kimlik doğrulama kişiye özel parmak izi ile yapıldığı için işlem yaparken işlemi yapan kişinin gerçek kart sahibi olduğu da teyit edilmiş oluyor. Bu ürünü kullanmak isteyen banka müşterilerinin biyometrik verisini bir şube ortamında tanımlaması gerekmektedir. AustriaCard, biyometrik kart pilot uygulamalarına örnek ürünü ile katılırken ürün halihazırda gerçek ortamda test ediliyor.

AUSTRIACARD tarafından geliştirilen basit bir kit ile karta uygulanacak şekilde biyometrik verisi alınan müşterinin, kartının kişiselleştirilmesi esnasında bu biyometrik veri, kart plastiği üzerine kart no, ad soyad bilgileri ile birlikte kodlanmış oluyor.

AUSTRIACARD olarak yüksek güvenlikli çözümler üretmek üzerine geliştirdiğimiz vizyonumuz doğrultusunda gelecek nesil ödeme sistemlerine uygun olan biyometrik kartlar, pilot projelerin sonuçlanması ardından hayata geçirilmesi hedeflenmektedir.Giyilebilir Teknolojiler


Giyilebilir Teknolojiler
  • Farklı formlarda uygulanabilir (bileklik, anahtarlık, yüzük, kolye..)
  • Farklı malzeme şekil ve yapıları (slikon, deri, porselen..)
  • Markanıza göre tamamen özelleştirilebilir
  • Konser, festival, spor salonu gibi topluluklar için kolay ödeme kontrollü ve kolay yöntemi


Giyilebilir Teknolojiler
Giyilebilir Teknolojiler