Hakkımızda


Austria Card, 1981 yılında Viyana’da kurulmuş olan ve akıllı kart üretimi, ödeme işletim sistemi, pasaport, elektronik kimlik gibi uzmanlık gerektiren bir çok farklı konuda çalışmalarını sürdüren bir teknoloji şirketidir. Şirketimiz kendi ödeme aplikasyonuna (ACOS) sahip olup, sektöründe teknoloji bağımlısı olmadan bilakis teknoloji ihraç ederek büyüyen az sayıda firmadan birisidir.

Austria Card Türkiye (ACT Kart), 1996 yılında beri Türkiye’de hizmet veren şirketimizin nihai çatı şirketi olup, 20 yılı aşkın süredir ülkemizin Bankaları, Belediyeleri, Kamu Kurumları, Otelleri, Hava Yolu Şirketleri, Akaryakıt Zincirleri, Mağazaları gibi bir çok farklı sektörüne güvenilir, kaliteli ve hızlı hizmetler sunmaktadır.

Şirketimiz ACT Kart halihazırda İstanbul’da kurulu, Visa, Master Card, American Express, Diners, ISO ve Türkak sertifikalı bir operasyon merkezine sahiptir. Sektörün tüm güvenlik kriterlerini sağlayan üst düzey bir çalışma ortamında faaliyetlerini yürüten ACT Kart özellikle son yıllarda Türkiye’de yaptığı maddi yatırım ve atılımlar ile, ülkemizdeki varlığını büyütmüş ve sektörünün en önemli oyuncularından biri haline gelmiştir. Son yıllarda hizmet ve ürünlerini Türkiye’den ihraç ederek, büyüyen ekonomimize, destek vermeye de başlamıştır.

Günümüzde; uzman personeli, 7/24 fonksiyonel olan geniş hizmet ve ürün ağı, Türkiye’nin en büyük kart kişiselleştirme tesisi, yenilikçi çözümleri ve bilgi birikimi ile geleceğe güvenle bakmakta ve ülkemizin gelişimine katkı vermeye devam etmektedir.

Aşağıdaki zaman çizelgesi Grup şirketlerimizin kuruluş tarihi olan 1897’den bugüne önemli kilometre taşlarını göstermektedir. Tarihimize göz atın!

 • 1897

  Atina'da sanatsal baskı evi olarak Lykos'un kuruluşu

 • 1932

  Lykos, baskı makinesinin işletimi için elektriği kullanarak sektörde öncü oldu.

 • 1966

  Bilgisayar kağıdı üretiminin başlangıcı

 • 1981

  AUSTRIACARD'ın Viyana'da kuruluşu

 • 1982

  Lykos'un Bilgi Teknolojilerine yönelik operasyonlarını yeniden konumlandırılması

 • 1993

  AUSTRIACARD tarafından ilk çip kartlarının üretimi

 • 2000

  P. Lykos, Romanya'yı CEE'de yeni üretim merkezi olarak belirledi

 • 2007

  Inform'un, Viyana merkezli akıllı kart şirketi AUSTRIACARD GmbH'ı satın alışı

 • 2012

  Polonya'da yeni kart kişiselleştirme merkezi kurulması

 • 2013

  Mastercard'dan Türkiye'deki önemli kişiselleştirme merkezinin satın alınması ve Austria Card Turkey'in kuruluşu

 • 2014

  Romanya'daki yeni akıllı kart üretim sitesi (VISA, Mastercard onaylı)

 • 2014

  Şirket merkezi ve tüm Ar-Ge'nin Viyana'ya taşınması

 • 2015

  Avusturya'nın mobil bankamatik kartı çözümünün ticari lansmanı (AUSTRIACARD tarafından işletilen bir platformdur)

Vizyon

Hassas bilgilerin yönetilmesi, barındırılması ve dağıtımı her zaman iş dünyasında ve politikada önemli bir unsur olmuş , mahremiyetin korunması toplum çapında büyük bir endişe kaynağı olarak kalmıştır. Dijital ve mobil dünyada AUSTRIACARD, Dijital Güvenlik ve Bilgi Yönetimi alanlarında üstün ürün ve hizmetler sunarak, kilit bir etkinleştirici, güvenilir ve uzun soluklu bir ortak olmayı hedeflemektedir.


Misyon

AUSTRIACARD, kamuya ve özel sektör şirketlerine, hassas verilerin güvenli bir şekilde ve düşük maliyetle yönetilmesine ve yayılmasına yardımcı olan özel çözümler sunmaktadır. Ekiplerimiz, 100 yılı aşkın bir süredir Grup DNA'sının bir parçası olan en yeni şifreleme teknolojisi ve istisnai bilgi birikimimizi kullanarak müşterilerine özel ihtiyaçlarına göre hazırlanmış ürün ve hizmetleri sunmak için istekli bir şekilde çalışmaktadır.


Strateji

· Operasyonel mükemmellik üzerine odaklanmaya devam etmek

· Kendi bünyesinde ve güvenilir ortaklarla işbirliği içinde yeni ürün ve hizmetlerin geliştirmek

· Mevcut pazarlardaki pazar payını optimize etmek ve potansiyel yeni pazarlara girmek

· Uygun olan tamamlayıcı işletmeler veya teknolojiler edinmek